Темы рефератов:
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

     
 
Тэматыка І праблематыка цыкле "бориславські оповідання" І. Франка
     

 

Тэматыка І праблематыка цыкле В«бориславські оповіданняВ» І. Франка

Багатогранна Творчість І. Франка за своїм тэматычна спрямуванням. Темі трагічної долі підгірського селяніна Іван Яковіч присвятив в асновнаму прозові дзей, Які літературні крытыкі називають енциклопедією життя українського народу.

Веліч цієї енциклопедії народнага життя табары Яшчэ помітнішою, калі прочитаємо найчисленніші стамляй-кнігі пра робітничий клас Галіччыне, Які за місцем дії прийнято називати В«бориславським цыкламВ». Автар пересунув в іх галерэю постатей, шчо внаслідок своєї цемра, безвідрадних економічних розумав, безрадісності становяцца прадметам нажыві тая визискування різними Гольдкремерами.

У оповіданнях цыкле постає кривава історія первісного капіталістичного нагромадження, яке вяло за сабою, з аднаго боку, перетворення вчорашнього селяніна-гаспадара в Пралетар, В«ріпникаВ», з іншага - викликало з'явілася новага хазяїна землі - капіталіста-промисловця. У оповіданнях «гпникВ», В«На роботіВ» мова йде пра селяніна, який Прагны заробити грошав І павярнуць на своє господарство; в оповіданнях В«Навернений грішникВ» І В«Яць ЗелепугаВ» у центрі - той самий селянін, який безуспішно змагається з капіталістом у видобуванні нафта, розкладається маральна І фізично, гине в пазурах моцнага. У оповіданнях В«Задля празникаВ» І В«ПолуйкаВ» - мова пра кадравага робітників, цілком відірваних від землі. p> Доля людини за розумав первісного нагромадження капіталу - наскрізна тэма бориславських оповідань І. Франка. Зображення процесів зародження тая формуваня пратэсту про всялякія визиску тая експлуатації промисловцями-чужынцы учорашніх хліборобів - тэма оповідання В«На роботіВ» (1877). Галавнёв герой - зубожілий селянін Грынь, шчо прийшов да Борислава на заробітки. Саме це й визначає його Погляд на події, явища, навколишній світ загалом, спонукає думати, зіставляти, аналізувати, робити висновки. Внутрішній маналог, який Станавое пяршыла частину тварыць, постійне зіставлення Бажанав І рэальнага, конфліктний характар ​​відносин між промисловцями І робітниками - художній прийоми, завдяки Якім І. Франкові Удалечыні створити цілісний характар ​​сильної, вольової, крытычна мислячої натуры, такої, шчо В«хоць да чорт в зубиВ» [10, 292] піде, Абі досягти свого.

Ёга ня лякають нелюдські розумав праці у штольні, тая саме смуроду викликають Прыродныя почуття пратэсту, непакорлівы, шчэ ня усвідомлене бажання Помста. В«А во! - Роздумує Грынь. - Жыдов собі тепер проходжується. Біс бі вам галаву поскручував! Рукі, песі, сіні, позакладали на черева, повбиралися тая й сі походжують помежи ямамі, дивляться, як ся свет християнських мучыць тая мордує, на іх роблячи! Ех, правды, правды, дэ ці на світочку діваєшся? Ці ці прыпадкам такі в ціхі нехристів у кишені сидиш?. В»[10, 292]. Він різкий у судженнях, калі йдеться пра платную за робату (В«па згоді"), не сприймає н...

     
 
     
Белорусские рефераты
 
Рефераты
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Все права защищены. Перепечатка учебных материалов только с письменного разрешения администрации сайта.