Темы рефератов:
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

     
 
Юридична характарыстыка складу злочину Диверсія
     

 

КАФЕДРА КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА

курсавую робаты

з кримінального права України

на тэму:

"Юридична характарыстыка складу злочину арт. 60 "Диверсія"

Київ, 2000 р.

План

Уступілі

1. Диверсія - небезпечне явище для суспільства

2. Об'єкт злочину

3. Об'єктивна бок ст.60

4. Суб'єкт диверсії

5. Суб'єктивна бок

6. Суміжні складах злочинів

Висновок

Література

Уступілі

Служба безпеки України порушує кримінальні справівся щодо невеликої кількості злочинів, Які передбачені статтями Особливої вЂ‹вЂ‹частини Кримінального кодэксу України. Серед іх важливе місце займають ті, у яких передбачається відповідальність за асабліва небезпечні злочини про дзяржаву. Да цієї невеликої кількості статтей відноситься також ст.60 ККУ, яка має назв "Диверсія". Вунь, кажа, встановлює відповідальність за злочини, Які посягають на економічну сістэму України.

Сутнасць диверсії розкривається в диспозиції ст.60 - це "Вчинення з метою паслабленнем дзяржаву вибухів, підпалів, чы інших дій, спрямованих на масово знищення людзей, заподіяння тілесних ушкоджень чы іншої Шкода їх здоров'ю, на зруйнування Або пошкодження об'єктів, Які мають важливе народногосподарське чы абароннае значэнне, а так само вчинення з цією метою масово отруєнь, поширення епідемій, епізоотій чы епіфітотій ". Необхідно розрізняти поняття "диверсія" і "Тероризм". Тероризм - це здійснення, підготовка, Або загроза здійснення взриву, підпалу Або інших дій, Які створюють небезпечність для життя Або здоров'я людини Або загроза настання цяжкіх наслідків, якщо смуроду здійсненні з метою примушення органів державної Уладзі, органів місцевого самоврядування Або повноважних осіб, міжнародних організацій Або їх представників, а також фізичних, юридичних осіб здійснити певно дію Або утримання від її здійснення, направлені на залякування насельніцтва, провокацію війни Або воєнних конфліктів, Які призведуть да міжнародних ускладнень. Отже, ці поняття різні, Хоча їх спільність в таго, шчо смуроду характеризують направленість на завдання фізичної Шкода необмежено шырокаму колу осіб, а в е іншого баку - пошкодження Або знищення матеріальних об'єктів. Диверсія спрямована на аслабленую дзяржаву, завдання великої Шкода її економічній системі.

Визначення тероризму у вигляді окремої статті Кримінального кодэксу України пакінулі-шчо ня існує, на відміну від КК Російської Федерації. У мінула році у Росії прогриміли вибухи (у Москві, Буйнакському, а також у Волгодонському Ростовської області були підірвані жилі дев'ятиповерхові будинки), па яких було Пабурыліся кримінальні справіліся за статтею "Тероризм". У цілому, диверсія - злочин терористичного характары; таму в наш гадзіну вона павіннасцяв привертати УВАГА науковців. Підвищений інтерес це сілкаванне становіцца ...

     
 
     
Белорусские рефераты
 
Рефераты
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Все права защищены. Перепечатка учебных материалов только с письменного разрешения администрации сайта.