Темы рефератов:
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

     
 
Історія Сіл (Грабавец, Білоскірка, Козівка)
     

 

курсавую робата

Історія Сіл (Грабавец, Білоскірка, Козівка)


План

Історія вёскі Грабавец

Історія вёскі Білоскірка

Історія вёскі Козівка ​​

Спіс використаної літератури

Додаток


Історія вёскі Грабавец

Цэнтр сільської дзеля в е 1991 р., Якій підпорядковано с. Білоскірка. Розташоване за 17 км від Тернополя І за 6 км від найближчої залізничної станції Прошова. Сяло знаходзілся на південний схід від Тернополя І розташоване на лівому березі р. Гнізна, яка огинає його вялікім півколом. Кількість жителів за даними перапісу (2001 р.) станавіла 816 осіб, а в 2002 р. - 850 осіб. p> За переказами, у кінці XVII ст. на місці, дэ розташоване сяло Грабавец, було невялікая паселішчав, жителі якого пражывалі в грабавага лісі І охороняли сусіднє містечко Баворів від набігів татарав. Після зруйнування татарамі Баворова частина його жителів перасялілі да Грабівця. Так з'ява сяло Грабавец. Пізніше згадується у Йосифінській метриці 1785 р.

Пам'ятки вёскі.

Дерев'яну цэрквав було збудовано 1881 р., алё вона згоріла. Місцевий поміщик О. Созанський, на вимогу бацька, збудував кам'яну цэрквав покрыва Пресвятої Богородиці. Її будівництво було розпочато 1887 р І закінчено 1906 р. Ян Білінський - пяршыла священик Грабовецької царквы (да 1897).

Пам'ятник січовим стрільцям було виготовлено у 1927 р. скульптарам з Товстолуга Міколы Назарко. Кошты на спорудження пам'ятника вислав з далекої Амерыкі жыхар Грабівця Іван Вишньовський, який праз нестатки виїхав на заробітки. Алё ПОЛЬСЬКОГО Улады не дазволіла встановити пам'ятник. Пазбавлення у 1941 р. завдяки ініціативі жыхара вёскі Івана Березовського пам'ятник було встановлено. З Каменнай Паставав жінка з вінком у руці, І жителі назвалі його "Маладых Україною". У 1945 р. пам'ятник було зруйновано І реставровано пазбавлення у 1990 р.

На Кошта Івана Вишньовського у 1936 р. було збудовано Український Народных Дім.

Пам'ятник воїнам-аднавясковцам, палеглі на франтах ІІ світової війни був відкритий у 1975 р. на Кошта місцевого колгоспу "Комунар" (галава правління - Котка В.А.).

Фігура-оберіг для захисту від стихійних Хвацкі збудована у 1897 р. стараннямі жыхара Грабівця Стэфана Бобрівця І його дружыну Кацярына. За комуністичної Уладзі споруду було пошкоджено І реставровано жыхарамі села каля 1991 р.

Пам'ятний хрест на гонар скасування паншчына було паставлена в центрі села каля 1874 р.

У 1897 р. було споруджено пам'ятний хрест Тверезості.

Будівля панського будинку ("Палац") була збудована у 1891 р. після 1920 р. будинок як І всі навколишні землі належала польській Академії навук. За комуністичної Уладзі приміщення викори...

     
 
     
Белорусские рефераты
 
Рефераты
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Все права защищены. Перепечатка учебных материалов только с письменного разрешения администрации сайта.