Темы рефератов:
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

     
 
Асновай етики
     

 

№ 1 . Етика як філософська теорія моралі

Етика, як ужо зазначалося, - навука пра мараль. Дане твердження - одне з небагатьох, Шчоб ня сказат єдине, щодо якого збіглися теорія й практыка, історичний досвід маральнага розвитку в цілому І його конкретні періоди. У прямій залежності від розуміння моралі перебувають І відмінності в тлумаченні етики як навукі, її місця серед навук, ролі й значэнне для суспільного розвитку. За безумовного визнання таго, шчо прадметам етики є мараль, уявлення пра її своєрідність, призначення в життєдіяльності людзей вялікаю мірою визначали зміст етики, покладали на неї певні обов'язки, передусім методологічного характары.

Розгляд моралі як фарміра людської діяльності стосовно родової, суспільної, людської сутності й відкриває аснову єдності нормативності тая науковості в етиці, розуміння цієї єдності як розумав розвитку етичної навукі. Прынцып діяль-нісного підходу да моралі дає можливості для проникнення в глибинні підвалини нарматывна-ціннісного характары моральності. Маючы на сутнісному рівні аналізу моралі можливості вичерпного Тлумачэнне її специфіки, цей прынцып підходу вбирає в сабе описовий рівень у вивченні моральності, так званняв нарматывныя, а праз виниклий із його Асновай тэарэтычнасць, етичний рівень, підноситься да сутнісного рівня й повертається да перша, перевіряючись, підтверджуючись у ньому.

Для таго Шчоб говорити сёньня прадмета пізнання (моралі), необхідно ведайце да неї правільнымі підхід. Візьмемо, наприклад, підхід да моралі як фарміра суспільної свідомості, вираженої в сукупності правілав, нормав, приписів, вимог, шчо прадставляюцца суспільством да індивіда й призначені для регуляції поведінки людзей. Такий функціональний підхід да моралі пов'язаний із вивченням канкрэтна-історичного змісту її нормав І вимог, виходить із їхньої історичної змінюваності. Завдання ж етики цілком укладаються в вопісы тая обгрунтування цих нормав І вимог з пункту зору інтересів суспільства з метою впровадження їх (нормав І вимог) у свідомість індивідів. У межах такога уявлення пра мараль етика осмислюється І як навука пра етикет, І як прыкладное (подібна да технологічних) дисципліна, втрачає статус навукі в дакладнаму значенні цього слова.

Інші можливості має діяльнісний підхід да вивчення моралі. Розуміння її як діяльності, у якій продукуються моральні цінності тая норма, передбачає виявлення прадмета, тобто таго, шчо освоюється в моральнії діяльності, спосабу його освоєння й выніку, аналіз генезісу моралі, виявлення її значэнне для людського розвитку. Стосовно вирішення подібних завдань етика виступає як навука пра специфічну форму людської діяльності, філософська теорія моральності, тобто належить да філософських навук.

За походженням етику відносять да філософських навук, за своєрідністю відрізняють від інших філософських дисциплін. Пры цьом етика визначається як практ...

     
 
     
Белорусские рефераты
 
Рефераты
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Все права защищены. Перепечатка учебных материалов только с письменного разрешения администрации сайта.