Темы рефератов:
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

     
 
Цільові спостереження сонячних зацямненне (ХVIII-XXI століття)
     

 

Реферат на тэму:

Цільові спостереження сонячних зацямненне (ХVIII-XXI століття)


Незважаючи на глибоке враження, вироблене на людську свідомість Повны сонячними зацямненне, да порівняно нядавні гадзіне спостереження їх ня приділялося, власне, цього Наукова уваги.Аж да сярэдзіны XIX століття спостереження сонячних зацямненне продовжували носіць майже тільки чыста астрометричних характар ​​- як засіб перевірки всё шчэ недостатньо розробленої теорії Руху Місяця (У той гадзіну вивчення Руху Місяця викликалося практычным запатрабуе) і для визначення географічних довгот пунктів земної поверхні. Явищам, супроводжуючим сонячне зацямненне, Довгый значны мірою приписують ня астрономічний, а метеорологічний Або оптичний І прытым нерідко випадковий характар. Тут відігравало також ролю щодо пізніше розвиток астрофізики.

З збережених даних пра спостереження старымі зацямненне всё ж такі є такі, Які в світлі сучасної навукі можна розшифрувати як фізичні спостереження, саме спостереження кароны, її фарміра І протуберанців. Більш наукові вопісу каронамі далі Кеплер (1605 р.) І Кассіні (1706), прычым останній навів досить цікаве з таго гадзіне Тлумачэнне цього явища, недалёка від Сучасны. Перші певні вказівки на спостереження хромосфери пры затемненні Сонця були дані Стенніаном в 1706 р. І Галілеєм в 1715 р. Перше Наукова дакладной вопісам протуберанців належить Вассеніусу, шчо спостерігав зацямненне 1733

Алё всі ці спостереження насілі па суті випадковий характар. Харчаванне пра організоване виробництва спостережень І цім більше пра спорядження спеціальних експедицій Довгого гадзіну абсалютна не ставіцца, на противагу, наприклад, спостереження проходження Венеры па дыску Сонця, для якого вже у середині XVIII ст. організовувалися спеціальні тая складні експедіціі1). У порівнянні в е Цім організовані спостереження сонячних зацямненне запізнилися на сім-вісім десятків років.

Поштовх в цьом напрасткі далі спостереження зацямненне 1836, Колі Белі дэталёва, Хоча І без жодних інших інструментальних засобів, крім тэлескопа, спостерігав явища, шчо супроводжують зацямненне (зокрема, відомі "чотка Белі"). Пры цьом ж затьмаренні була Зроблена перша спроба аналізу світла каронамі І протуберанців в е допомогою пакінулі недосконалого спектраскопа.

Ці спостереження служылі як бі підготовкою да спостережень наступного зацямненне 1842 І з'ясували необхідні об'єкти спостереження пры затемненні.

зацямненне 1842 було па суті Перше, яке спостерігалося в організованому парадку. Були споряджені спеціальні експедиції, у яких взялі доля найвизначніші астрана І фізики таго гадзіне - О. Струве, Ері, Белі, Араго І ін Це зацямненне спостерігалося і в нашій країні (О. Струве тая О. Шидловський). Всі явища були дакладна зафіксовані й описані. Аднак фізичне тлумачення спостережень залишалося в початковій стадії розвитку, І шчэ ня удалечыні з пев...

     
 
     
Белорусские рефераты
 
Рефераты
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Все права защищены. Перепечатка учебных материалов только с письменного разрешения администрации сайта.