Темы рефератов:
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

     
 
Шчо таке зірки
     

 

шчо таке зірки

Зірки-небесні тіла, шчо складаються з розпечених газів, за своєю прырода схожі з Сонцам. Сонце здається незрівнянно більше зірки тільки завдяки близькості його да Землі: від Сонця да Землі світло йде 81/3 хв., а від найближчої зірки Цэнтавра - 4 рокі 3 МІС. Із-за вялікіх відстаней від Землі зірки і в тэлескоп відаць як кропкі, а ня як дыскі (на відміну від планет). Лік зірок, бачнасць неозброєним вокам на обох півкулях небесної сфера в безмісячну ніч, становіцца близько 5 ціс. У потужні тэлескоп відаць мільярди зірок. p> Вивчення зірок було викликано запатрабуе матеріального життя суспільства (необхідність орієнтування пры даражэй, створеня календара, визначення дакладнага гадзіне). Вже у глибокій старовині Заране неба було поділене на сузір'я. Довгый гадзіну зірки вважалися нерухомими кропкамі, па відношенню да яких спостерігалися Руху планет І камет. З часів Арыстоцеля (IV ст. Да н. Е.) Протяг багатьох століть панували паглядзі, згідно з якими Заране неба вважалося вічною І незмінною кришталевою сфера, за межамі якої знаходзілся житло богів. У кінці 16 арт. італійський астраном Джардана Бруна вчив, шчо зірки - це далекі тіла, подібні да нашого Сонця. У 1596 німецьким астраномам І. Фабриціуса була відкрита перша змінна зірка, а в 1650 італійським вченим Дж. Річчолі - Перша подвійна зірка. У 1718 англійський астраном Е. Галлей виявив власні Руху трьох зірок. У середині і у 2-й половині XVIII ст. російський вучэнняв М.В. Ламаносав, німецький вучэнняв І. Кант, англійські астрана Т. Райт І В. Гершэль І інші висловлювали правильні ідеї пра тую зоряній системі, у яку вваходзіць Сонце. У 1835-39 російський астраном В.Я. Струве, німецький астраном Ф. Бессель І англійський астраном Т. Гендэрсан вперше визначили відстані да трьох близьких зірок. У 60-х рр. XIX ст. для вивчення зірок застосували спектраскопа, а в 80-х рр. сталі користуватися І фотографією.

Російський астраном А.А. Білопільський в 1900 р. експериментально довів для світлових явищ справедливість прынцыпе Доплера, на підставі якого за зміщення ліній у спектрі нябесную світил можна визначити їх швидкість Руху уздовж променя зору. Накопичення спостережень І розвиток фізики розширили уявлення пра зорі.

Отже, більш дев'яти Дзесятае речовини нашої Галактыкі зосереджено в зірках; є галактыкі, у яких на зірки припадає 99,9% маси. Світ зірочок різноманітний, алё всё ж більшість з іх подібно да нашого Сонця. Більша частина речовини Всесвіту В«прихованаВ» у надрыв зірок І має тэмпературу близько дзясятка мільйонів градусів пры дуже високій щільності І фізичних розумав, шчо мала відрізняються від термодинамічної рівноваги. Основна еволюція речовини Всесвіту відбувалася І відбувається в надрыв зірок. Саме там перебував (І перебуває) той В«плавільнага тыгля", який зумовив хімічну еволюцію речовини у Всесвіті, збагативши його важко елементом. Саме там речовина па...

     
 
     
Белорусские рефераты
 
Рефераты
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Все права защищены. Перепечатка учебных материалов только с письменного разрешения администрации сайта.