Темы рефератов:
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

     
 
Тэмперамент І характар, їх выяві ў мовленні
     

 

Уступілі

Актуальність дослідження

скурныя людина - неповторна індивідуальність. Аднак, спостерігаючи за паставленай людини да інших людзей, да сабе, да своєї справівся, да прамовав, спосабамі реакції, поведінкою людзей, їх діями І намагаючись їх пояснити, були виділені такі поняття як тэмперамент (В«тыя, шчо робить з людини прырода В») і характар ​​(В« тыя, шчо вона сама робить із сабе В»(7, с. 423)). p> В«Більшість підлітків можна віднести да холериків І сангвініків, ня виключаючи, звичайно, наявності серед іх флегматиків І меланхоліків (алё в набагато меншій кількості). Учителі ж, пройшовши певно життєвий шлях, належала переважно да флегматиків І меланхоліків. Таго підлітки ня завжди витримують розмірений тэмп вроку, утомлюються від монотонної робаты І починають відволікатися. Учителеві даводзіцца чергувати різні мабыць робіт. Пры цьом врок має бути насиченим, алё ня втомливим І нудна. Складні завдання чергуються з досить проста, усні в е письмовими. Але вся складність полягає у таго, шчо у класі обов'язково є кілька учнів меланхоліків Або флегматиків, шчо ня можуть устигати за занадто швідка тэмпам робаты класіцца І відстають. І таму вчителеві необхідно врахувати ці індивідуальні особливості підлітків І намагатися ня випустити учнів з поля зору під гадзіну вроку, коригувати тэмп І характар ​​завдань під гадзіну врока.

Якщо вчитель ня враховує особливості тэмпераменту учнів на уроці, халерыкі й сангвініки, виконавши завдання (швідка, але не завжди якісно), починають грата І заважати іншим учням. Це викликає невдоволення вчителя й зауваження на адрасе учнів. Меланхоліки й флегматыкі, ня встигаючи за всім клас, обурюються швідка тэмпам І вялікаю кількістю завдань Або проста перестають працювати на уроці. Таму пры плануванні І проведенні вроку, повинні враховуватися індивідуальні особливості учнів класіцца В».

Характар ​​не можна ототожнювати з тэмпераментам, який більш безпосередньо пов'язаний в е властивостями вищої нервової сістэмай. Тэмперамент людини оцінюється на основі таго, чы він розумно спрямований І контролюється воляю, тобто в кінцевому підсумку - як він підпорядкований характары.

Алё І риси тэмпераменту - прадукт не пазбавлення прыроднага впливу, алё й впливу середовища. Нерідко характэрная якісна зміна тэмпераменту відбувається під впливом характары, а сам він змінюється в процесі виховання. На шляху подолання тэмпераменту характарам можливі тимчасові конфлікти, протиріччя.

З іншага боку, й особливості тэмпераменту можуть протидіяти Або сприяти розвитку відповідних сторін характары. Наприклад, міжособистісні стосунки в класі, групі створюють сприятливі розумав для розвитку у холериків більшої стриманості І самокритичності, у сангвініків - слухняності, у флегматиків - активності.

Отже, характар ​​І тэмперамент органічно пов'язані І взаємодіють з іншими властивостями особис...

     
 
     
Белорусские рефераты
 
Рефераты
 
Бесплатные рефераты
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Все права защищены. Перепечатка учебных материалов только с письменного разрешения администрации сайта.